Komşum, son dönemde akıllı ev konseptinde evini yeniledi. Google altyapısını kullanarak bir çok elektrikli ekipmanı akıllı hale hale getirdi. “OK Google Salonun ışıklarını aç” dediğinde salonun ışıkları açılıyor, “OK Googlei Işık rengini kırmızı yap” dediğinde ışıklar kırmızı yanmaya başlıyor. Google’dan hava durumunu sürekki kontrol edip yağmur yağacağı zaman lambaları mavi olarak yakıyor. Dış kapıya biri geldiğinde hemen uyarıp görüntüyü cep telefonuna veriyor. Evde olmasa bile gelen kişiye dilerse kapıyı açabiliyor, vs. vs.

Ama kombiyi bir türlü akıllı ev sistemine bağlayamıyordu çünkü yaklaşık 200USD verip aldığı NEST termostat Amerika’da kullanılan tipte olduğundan başka yan birimlere ihtiyaç duyuyordu. NEST termostat son derece şık tasarımı ile gerçekten bir dizayn harikası olmasının yanı sıra kullanıcının ısınma alışkanlığını öğrenerek evin konfor sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilen bir termostattır.

Amerika sistemine uygun modeli olduğundan ötürü termostat 24V AC gerilim ile çalışıyor k bu,  bizim evlerde genelde bulunan bir gerilim kademesi değildir. Haliyle 24V alternatif gerilim veren bir transformatör temin etmesi gerekti. (Bu arada yanlışlıkla 24V doğru gerilim kaynağı temin etmişti ki bunu değiştirmek zorunda kaldı.) 20-30W gücünde bir transformatör fazlasıyla işe yarayacaktır. Ayrıca 24V AC ile çalışan küçük bir röle almak da gerekti. Aşağıdaki şemaya göre bağlantı yaptı ve gayet termostatını güzel güzel kullanmaya başladı.